Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Więcej o przeglądach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Więcej o przeglądach

    mam to samo nie wiem co z tym zrobić!

  • #2
    Więcej o przeglądach

    Cześć,
    możecie napisać jak wygląda sprawa przeglądów gwarancyjnych Octavii III? Chodzi mi o to przy jakich przebiegach albo po jakim czasie właściciel nowej Skody ma obowiązek zgłosić się na przegląd aby dochować warunków gwarancji i ile te przeglądy kosztują.
    Będę wdzięczny za odpowiedzi bo zastanawia mnie na jakie dodatkowe koszty po zakupie auta trzeba się przygotować.
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      A nie prościej zadzwonić do salonu i zapytać!?
      Przegląd co 30tys. km lub 2 lata. Cena jeszcze nie wiem.
      OIII 1.2 TSI 105 KM

      Komentarz


      • #4
        co 30 czy co wskazania komputera?
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez shado
          co 30 czy co wskazania komputera?
          U mnie jak na razie jedno pokrywa się z drugim. Ale masz rację wg. wskazań kompa (max 30 kkm lub 2 lata)
          OIII 1.2 TSI 105 KM

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez dontak
            A nie prościej zadzwonić do salonu i zapytać!?
            Niby prościej, ale czy wtedy istnienie FORUM miałoby sens?

            No dobrze, ale z zasady, jeśli auto jest na gwarancji i na tym przeglądzie po 30 tysiącach coś trzeba naprawić, to płaci się za sam przegląd czy za przegląd i naprawy? Zakładam kupienie pakietu Skoda Life Plus, więc zastanawia mnie ta kwestia.
            Dziękuję.

            Komentarz


            • #7
              O dodatkowych pakietach już było tutaj
              Forum - Octavia Club Polska
              Na razie pewnie tylko wykupione, u tych co mieli wykupić, u mnie nie bo auto z placu w leasingu, a przydatność wyjdzie w eksploatacji.

              Patrząc na przedłużone gwarancje to wytłumaczcie mi koledzy, jaka firma podejmie ryzyko, że w jej produkcie nic się nie zepsuje przez np 120tys km czy 5 lat np. za jedyne 2000zł abonamentu i wszystko co się zepsuje zreperuje w ramach tej gwarancji? Trzeba brać poprawkę, że sprzęt teraz nie jest przewidziany na długotrwałe użytkowanie, a wielu rzeczy się nie naprawia tylko wymienia lub kupuje nowe. Tak jest przynajmniej z elektroniką lub agd, gdzie za dopłatą np 10% wartości kupuje się np na 3 lata "ubezpieczenie", że jak się popsuje to wymieniają na nowy bez próby naprawy.
              Albo to są firmy non-profit, albo koszty przeglądów są bardzo wysokie, żeby pokryć ewentualne koszty napraw, albo jest tyle wyłączeń że niewiele można skorzystać.
              Albo może się mylę :|
              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

              Komentarz


              • #8
                Różnie już o tym myślałem. Opłaca się czy się nie opłaca? Przyda się dłuższa gwarancja czy się nie przyda?
                Skoro jeden z kolegów twierdzi, że nie ma żadnych ograniczeń i wyłączeń z pakietu Skoda Life Plus (gwarancja) to chyba się opłaca, oby tylko faktycznie nie okazało się że przegląd jest bardzo drogi. Skoda pewnie nie jest firmą non-profit, może to jakaś zmyślna polityka, może spece od marketingu wymyślili i obliczyli, że im się opłaca tak zrobić. W końcu czymś trzeba powalczyć na rynku o wyniki sprzedażowe.

                Komentarz


                • #9
                  A Skoda nie ma czegoś takiego jak "Plan serwisowy" z cennikiem?

                  W salonach Nissana, Kia... na moje pytanie dostawałem wydruk z listą elementów eksploatacyjnych do wymiany przy poszczególnych przeglądach wraz z cenami za te elementy i za robociznę.

                  W Skodzie byłem w 2ch salonach i doprosić się o taki papier nie można. W jednym mi powiedział Sprzedawca, że jeszcze nie ma - ale jak to nie ma? Chyba nikt mi nie powie, że nie ma jeszcze osób, które by nie nakręciły tych 30tys. km?
                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Qgar
                    doprosić się o taki papier nie można
                    Bo jeszcze nie wiedzą ile za to zawołać, żeby nie byli stratni
                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                    Komentarz


                    • #11
                      No dobra. Jest ktoś kto wykręcił już 30 tys. ?
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez kylo76
                        Patrząc na przedłużone gwarancje to wytłumaczcie mi koledzy, jaka firma podejmie ryzyko,
                        Każda :P takie czasy, że konkurujesz ceną, wyposażeniem, obsługa po sprzedażową, serwisem, gwarancją. Z tego co wiem to w Skodzie i VW jest to gwarancja producenta bez wykluczeń i działa tak jak gwarancja w 1 i 2 roku.

                        Zamieszczone przez kylo76
                        Tak jest przynajmniej z elektroniką lub agd, gdzie za dopłatą np 10% wartości kupuje się np na 3 lata "ubezpieczenie", że jak się popsuje to wymieniają na nowy bez próby naprawy.
                        Albo to są firmy non-profit, albo koszty przeglądów są bardzo wysokie, żeby pokryć ewentualne koszty napraw, albo jest tyle wyłączeń że niewiele można skorzystać. Albo może się mylę :|
                        Bo właśnie 10% to jest wartość nowego sprzętu :szeroki_usmiech reszta to badania, technologia, reklama, testy itp. dopiero na jakimś 100 -tnym miejscu jest koszt materiałów a dalej o rząd wielkości jest koszt wytworzenia takiej masówki przez robota, Chińczyka itp.

                        P.S ostatnio w firmie robiliśmy duże zamówienie na sprzęt elektroniczny dokładnie na drukarki i przy zamówieniu 1000 szt dostaliśmy 10 szt ekstra na poczet gwarancji i reklamacji (co prawda to jest tylko 1% wartości zamówienia ale daje do myślenia o kosztach produkcji, gwarancji, wymiany itp.)
                        Pozdr. Przemek

                        Komentarz


                        • #13
                          No ja właśnie rozsyłam maile z prośbą o cennki bo po weekndzie będzie już 30k .

                          Ewentualnie polecacie któregoś z dilerów w łódzi i bliskich okolicach

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez michauw
                            Ewentualnie polecacie któregoś z dilerów w łódzi i bliskich okolicach
                            Cześć ludzi z OCP z Łódzkiego jeździ do Machudery do Łęczycy, sam tam jeżdżę i mogę polecić. Nie robią problemów z wejściem na serwis itp. i do tego ceny mają dobre (u mnie wymiana oleju wyszła 20 pln taniej niż w innych serwisach)
                            Pozdr. Przemek

                            Komentarz


                            • #15
                              To Wy chcecie wymieniac olej aż po 30tys km? :shock:
                              Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                              Komentarz


                              • #16
                                Tak
                                Pozdrawiam
                                Tomek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak dla mnie to 30K na jednym oleju to o jakieś 10K za dużo :P.
                                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ja po prostu się na tym nie znam. Wahalem się, czy pierwszą wymianę nie zrobić wcześniej i postanowiłem jednak zaufać producentowi. Zobaczymy.
                                    Pozdrawiam
                                    Tomek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez progressowy
                                      To Wy chcecie wymieniac olej aż po 30tys km? :shock:
                                      Oczywiście, że tak.
                                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        czy ktos juz dojezdzil do przegladu? jakie koszty takiego przegladu, co wchodzi w zakres.
                                        1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Były już na forum dyskusje , czy oleju nie wymienić wcześniej niż po 30 tysiącach. Ja mam niecałe 5 tysi przejechane , byłem w skodzie i powiedziano mi, ze nie trzeba ale z drugiej strony warto. Koszt 450 pln - olej , filtr oleju i robocizna ( w cenie również odkurzanie i myjka) .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Wymień sobie olej po 15tyś km lub po roku eksploatacji. 5tyś to jeszcze za wcześnie, chyba że maż za dużo pieniędzy albo da ci to komfort psychiczny to wymień.
                                            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ile wam pokazuje komputer do nastepnej wymiany oleju?
                                              Ja mam przejechane 2tys km, krotkie odcinki w miescie i mam sie udac na wymiane po 19tys (ciagle spada od 30tys w dol) :shock:
                                              W takim tempie to cos czuje, ze serwis mi sie zaswieci po przejechaniu 5tys.
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez arecki1338
                                                czy ktos juz dojezdzil do przegladu? jakie koszty takiego przegladu, co wchodzi w zakres.
                                                Nie wiem ile przegląd zwykłej octawki kosztuje ale przy załatwianiu spraw z rską babka w salonie mówiła coś o koszcie 700zł za przegląd (być może ceny są te same lub zbliżone)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez pj25
                                                  Zamieszczone przez arecki1338
                                                  czy ktos juz dojezdzil do przegladu? jakie koszty takiego przegladu, co wchodzi w zakres.
                                                  Nie wiem ile przegląd zwykłej octawki kosztuje ale przy załatwianiu spraw z rską babka w salonie mówiła coś o koszcie 700zł za przegląd (być może ceny są te same lub zbliżone)
                                                  Potwierdzam.Jak zamawiałem RS-a to powiedziano mi że standardowy przegląd to 700-800 zł i tej wersji się będe trzymał . Pewnie z cywilną wersją będzie podobnie.
                                                  zamówiona 22.11: O3 RS TSI DSG ,planowana produkcja - ch.. wie kiedy zaliczka zwrócona 28.03. - od 4.04 szczęśliwy właściciel białego A5 Sportback

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X